ALANYA İDEAL TAŞIMACILIK

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Alanya İdeal Taşımacılık

Son zamanlarda dillerden düşmeyen “Sigortalı Nakliyecilik” sözü bu sektörün vazgeçilmez kurallarından biri haline gelmek üzeredir. Böyle olmasına rağmen ülkemizde, gerek müşteriler gerekse evden eve nakliyat şirketleri bu konuda pek de bilgi sahibi değiller. Nakliyat şirketleri “Sigortalı Nakliyat” yaptıklarını belirtseler de aslında farkında olmadan kendilerini ve müşterileri yanlış bilgilendirebiliyorlar.

Bu makale gerek evden eve nakliyat firmaları gerekse evlerini taşıtmayı düşünenler için oldukça önemlidir. “Sigortalı Nakliyat” denilen olay yalnızca şehirlerarası nakliyat sırasında meydana gelen ve trafik raporları ile kayda geçirilen kazalar neticesinde oluşan zararları karşılamada geçerlidir. Normaldir ki sigorta şirketlerinin hiçbiri yükleme ve boşaltma sırasında meydana gelen hasarları karşılamak istemez. Sigorta şirketleri kullanılmış eşyaları sigortalamaz Eğer eşyalar orijinal kutusunda ise belki istisnalar olabilir.

Bu durumda hem şehir içi hem de şehirlerarası nakliyatta sigortalı nakliyat sistemi yalnızca araçların kaza yapması sonucunda devreye girmektedir. Bunların dışındaki zararların giderilmesi evden eve nakliyat şirketlerinin güvenilirliğiyle doğru orantılıdır.